Zprávy

Anonymové na sociálních sítích nemohou stále být beztrestní

Trestní oznámení na užiatele(ku) sociální sítě podal Marek Novák. Domnívá se, že šíří nenávist vůči seniorům.

Poslanec si 11. října na sociálních sítích přečetl tento příspěvek (přepis včetně všech gramatických chyb)publikovaný jménem přezdívky „Len Ka“: 
„Laďa Procházková tak zaleezte vy senioři, noste roušky a nechte žít naše děti. Kvůli tomu, že se tu chrání chodící mrtvoly, které beztak za pár měsíců umrou na rakovinu, stářím či na jinou nemoc, budou se válet na ldnkach, nebude skutečně co jíst. Naše děti kvůli Vám budou zivoritUž takhle senioři ničí a vysavaji tenhle stát. Vaše důchody, prachy za udrzovani jakože života do devadesati(k cemu?!), nikdo se o ne nechce starat(divíte se?)Kdo mysli na naše děti?! Stát má zajímat budoucnost…ale bohužel..Zajímají ho…. Senioři.“
„Tohle je prostě za hranicí všeho! Šířit nenávist směrem k těm, kterých si máme vážit a pomáhat jim překonávat dnešní těžkou dobu. Takové zlé a hloupé „vzkazy“ nelze tolerovat. Proto jsem se rozhodl podat na osobu s přezdívkou „Len Ka“ trestní oznámení. Za svá prohlášení musí každý nést svou odpovědnost a sociální sítě nesmějí být zneužívány k šíření nenávisti,“ uvedl razantně Marek Novák.
Zároveň zdůraznil, že současná doba je pro všechny těžká a ukazuje charaktery nás všech. Víc, než kdy před tím je důležité, abychom byli více spolu, pro sebe a pomáhali. A to nejen slabším, ale zejména starým spoluobčanům a dětem. „V těchto dnech hraje roli úplně vše a naše mínění ovlivňuje spousta věcí. Zejména sociální sítě. Bohužel, hlavně zde pod anonymními přezdívkami publikují osoby, které šíří nenávist a násilí. Proto je třeba se bránit,“ uzavřel.
 

Přidáno: 21. 10. 2020

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.